» » سردارشهید علی اکبر جوادی

  سردارشهید علی اکبر جوادی

 

روایت سردار پورجمشیدیان از سردارشهید علی اکبر جوادی ...

 در سن ۱۷-۱۸ سالگی فرمانده یک گردان تخریب است که به بزرگی و توانمندی لشکر عاشورا، و تا چه حد خود را به توان مدیریتی، رهبری و فرماندهی رسانده است. که فرماندهی مثل شهید مهدی باکری اطمینان می کند و یکی از سخت ترین پست ها و مسئولیت های فرماندهی جنگ را در لشکر مقدس عاشورا واگذار می کند به شهید اکبر جوادی، تخریب در صخنه دفاع مقدس، یکی از حساس ترین واحدها و گردان های ما بود که جوانان خاصی و با ویژگی های خاصی می آمدند، یعنی انتخاب می شدند، کسانی را می آوردند به گردان تخریب که این ها ضمن این که رزمنده و بسیجی بودند یک ویژگی خاصی هم داشتند. مثلاً از نظر شجاعت از بقیه شجاع تر بودند، از نظر معنویت دارای معنویت بیشتری بودند، حالا اگر بخواهیم فرمانده این جمع را مشخص کنیم یقیقاً این فرد باید از یک ویژگی های خاصی در بین فرمانده هان جنگ لشکر مقدس عاشورا برخوردار باشد، شهید علی اکبر جوادی دارای چنین ویژگی هایی است که در سن ۱۶-۱۷ سالگی توانسته اطمینان فرمانده بزرگی مثل شهید آقا مهدی باکری را جلب کند تا حساس ترین مسئولیت های لشکر مقدس عاشورا را به ایشان واگذار کند.


شجاعت در عمل، یعنی در صحنه نبرد شجاع، دلسوز برای رزمنده ها، برای حتی فرماندهان، جالب است برای شما بگویم خود بنده و تعداد قابل توجهی از فرماندهان دفاع مقدس که در خدمت عزیزان بودیم از نظر سنی شاید از علی اکبر بزرگ تر بودیم اما واقعاً هر جا من احساس می کردم نیاز است که مرا راهنمایی بکنند و نیاز به راهنمایی دارم، نیاز به کمک دارم، شاید از اولین کسانی که به ذهنم می رسید می رفتم سراغ علی اکبر و مشاوره می گرفتم...

فرازهایی ازپیام شهید بزرگوار

وقتی بدن پاره پاره مرا آوردند وصیّت می کنم که لباسهای رزم را از بدنم جدا ننمائید و آنها را همانطور که خون آلود است با من بگذارید زیرا می خواهم همانطور که بدنم خونی است در نزد خدا با همان لباسها بروم که خدا آنها را ارزش می نهد پس مرا با همان لباسها در وادی رحمت یا در صورت امکان در بهشت زهرا دفن نمائید. درست است که این دنیا شیرین است و زندگی در این دنیا لذت بخش ،ولی حتماً این را می دانم که خداوند دنیا را محل امتحان قرار داده ، درست است که من از میان شما می روم ولی هدفم که همان آیه مبارکه «و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا ... » است باقی میماند و تمامی شتافتگان بسوی اللّه این هدف را دارند و در راه اسلام برای بثمر رسیدن این قول الهی هر مسلمانی باید بجنگد . بنظر من برای آنکه بتوانید برای این انقلاب تداوم بدهید و این انقلاب در یکجا نمانده و مانند آبی که در یک برکه مانده است فاسد نشود تا نسل آینده نیز از پیروزیهای این قیام بهره مند شوند ، باید سعی نمائید که اول در خود زمینه ی آگاه شدن را بیافرینید و خود را کم کم به مسائل اسلامی که شدیدًا نیاز است آگاه سازید زیرا انقلاب ،اسلامی است و ما باید درباره اسلام مطالبی بدانیم . این انقلاب ما یک حسن بسیار خوبی دارد که مانند سیلی است خروشان ،که میرود بسوی اللّه و هر نیروئی تا در این جریان است با این جریان میرود ، ولی موقعی که بخواهد کوچکترین مقاومتی در مقابل این جریان انجام بدهد فوراً این سیل اورا خفه کرده و بدور میاندازد.
  25 آذر 1392
  4 136

رضایی میگه: 12 آبان 1393 14:30

خداوند این شهید عزیز را رحمت فرماید. فرماندهی به نام شهید علی اکبر جوادی در وب دکترخلیل علی محمدزاده منتشر شد
http://mehr1345.blogfa.com/

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران