» » سردار تخریب و خنثى سازى بمب‏ها و مین‏ها

  سردار تخریب و خنثى سازى بمب‏ها و مین‏ها

سردار تخریب و خنثى سازى بمب‏ها و مین‏ها




آشنایی با فرمانده تخریب قرارگاه کربلا
شهید علیرضا خیاط ویس سردار تخریب و خنثى سازى بمب‏ها و مین‏ها























گرچه هر روز مرگ در دست هایش خنثى مى‏ شد و هزاران گل لبخند را بر چهره رزمندگان اسلام شكوفا مى‏ كرد اما دلش در لحظه لحظه خنثى سازى براى شهادت له له میزد. حضور در یك قدمى مرگ، كارش بود. كارى خطرناك كه هر روز با دلهره و ترس شروع مى‏ شد و با نگرانى به پایان مى ‏رسید روزهایى كه باید مرگ را با دست‏هاى خود خنثى سازى و مین‏هایى را كه در زیر زمین كمین گرفته ‏اند، بیرون بكشد.اگرچه هر روز مرگ در دست هایش خنثى مى‏ شد و هزاران گل لبخند را بر چهره رزمندگان اسلام شكوفا مى‏ كرد اما دلش در لحظه لحظه خنثى سازى براى شهادت له له میزد. این را همه بچه‏ هاى جنگ مى‏ دانستند. شهید علیرضا خیاط ویس فرزند عباس در سال 1340 در ویس به دنیا آمد و تحصیلات خود را با موفقیت تا اخذ دیپلم به پایان رساند. یك ساله بود كه مادرش را از دست داد و خواهر بزرگش، سرپرستى او را به عهده گرفت. با حضور در جلسات قرائت قرآن، مسجد و مطالعه كتب دینى ضمن اینكه به تقویت باورهاى دینى خود مى‏ پرداخت كم‏ كم با انقلابیون مسلمان آشنا شد و به صف یاران حضرت امام پیوست. او با ترویج اندیشه‏ هاى حضرت امام و پخش اعلامیه‏ هاى آن حضرت سهمى براى كمك به انقلاب اسلامى باز نمود و با پیروزى انقلاب اسلامى به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامى اهواز درآمد. علاقه ‏اش به امور تخریب و خنثى سازى بمب‏ها و مین‏ها و انجام یك سلسله عملیات انفجارى باعث شد در این تخصص، تبحر پیدا كند و به آموزش تخریب در اهواز و سپس پادگان‏هاى سراسر استان بپردازد.با شروع جنگ تحمیلى در جبهه هاى مختلف جنوب و غرب كشور حضور یافته و در عملیات مختلفى از جمله فتح المبین، طریق القدس، بیت المقدس شركت نمود. علیرضا دوبار مجروح شد و هر بار به جبهه هاى جنگ باز گشت. بار اول در عملیات طریق القدس از ناحیه دست و بار دوم در منطقه كارخانه نساجى، او پس از انتقال و بسترى در بیمارستان هاى تهران و اصفهان جهت ادامه خدمت به جبهه ‏هاى جنوب بازگشت.وقتى 31 ساله شد با خواهر شهید مهدى قلعه تكى ازدواج نمود و جهت آموزش نیروهاى انقلابى مسلمان به لبنان اعزام شد. دو ماه پس از تولد فزندش مهدى به ایران بازگشت و مجدداً به جبهه ‏هاى جنگ در كردستان و خوزستان اعزام شد.مهارت، شجاعت و لیاقتش در امور تخریب او را به سمت‏ هاى مختلفى در جبهه رساند كه آخرین آن فرماندهی تخریب قرارگاه کربلا بود. خبرگزارى جمهورى اسلامى ایران جهت انعكاس شجاعت‏ ها و رشادتهاى او و همكارانش مصاحبه‏اى با او انجام داده و به روزنامه‏ ها جهت انتشار سپرد در بخشى از این مصاحبه كه در روزنامه جمهورى اسلامى چاپ شد آمده است:»قسمت تخریب واحد مهندسى رزمى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى با همكارى واحدهاى ارتش جمهورى اسلامى ایران از آغاز جنگ تحمیلى تا كنون تنها در عملیات ثامن الائمه، طریق القدس و فتح المبین ضمن انهدام چندین پل و سدهاى دفاعى دشمن مزدور یك ملیون و هفتصد و ده هزار انواع مین و تله‏ هاى انفجارى را كشف و خنثى نمودند.






















































على رضا خیاط ویس مسؤول قسمت تخریب واحد مهندسى رزمى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در گفتگو با خبرنگار خبرگزارى جمهورى اسلامى ضمن اعلام این خبر گفت: 350 هزار از مین‏ها و تله‏ هاى مكشوفه طى یك ماه اخیر در خرمشهر كشف و خنثى شد كه در این راه باید از ایثار و فداكارى برادران به ویژه مسؤول پاكسازى خرمشهر شهید غلامرضا صادق زاده تجلیل كرد.

«سرانجام این فرمانده دلاور بر اثر اصابت تركش راكت هواپیما به سرش در منطقه عملیاتى بدر در شرق دجله در مورخه 1363/12/26 در حالى كه سوار بر موتور سیكلت در حال انجام وظیفه بود، به شهادت رسید و پیكر پاك این فرمانده در تشییع با شكوه مردم اهواز و روستاهاى اطراف در گلزار شهداى اهواز به خاك سپرده شد
  20 آذر 1392
  6 646

SHAHRAM میگه: 16 اردیبهشت 1393 22:42

سلام برادر
پاراگراف آخر در توضیحات علی در خصوص صادق زاده و پس از آن شروع جمله:
سرانجام این فرمانده دلاور.....
اگر سر خط بیاید احساس بهتری در خواننده گذاشته و مناسبتر بنظر میآید.
سپاسگزارم
شهرام

siavash میگه: 28 بهمن 1393 16:43

متشکر از برادر عزیز نکته بین
اقدام شد
خدا قوت
سیاوش

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران