» » کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

  کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

 


 


رشت - ایرنا - کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

کمیل شریفی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه در این باره گفت: نویسنده این اثر معنوی با زبانی ساده به بیان خاطرات شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین عموی  خود شهید احمد کوچکی پرداخته است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به خلق آثار فاخر معنوی از سوی هنرمندان و به خصوص نویسندگان اظهار داشت: تولید آثار فاخر با موضوع شهدای والامقام و دوران دفاع مقدس می تواند در حفظ و پاسداشت دستاوردهای معنوی رزمندگان موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در تولید فیلم، سریال و  چاپ کتاب بایستی توسعه همه جانبه فرهنگی مورد توجه قرار بگیرد افزود: تولید آثار فرهنگی معنوی و فاخر موجب کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه شده و از ورود فرهنگ های وارداتی بی ارزش جلوگیری می کند.

شریفی همچنین ضمن تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان آثار فاخر یادآور شد : آیین رونمایی از این کتاب با حضور جمعی از نویسندگان و علاقه مندان به فرهنگ کتابخوانی  در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) بندرکیاشهر برگزار شد.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در ۳۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

 

کتابی با عنوان صف شکنان تخریب چی مجموعه ای از هشت داستان کوتاه با موضوع شهدای بخش بندرکیاشهر به نویسندگی لیلا کوچکی رونمایی شد.

 

گفتگوی مجله کشف استعداد برتر با ندا کوچکی از نویسندگان حوزه مشق


۱. لطفا خودتون رو برای مخاطبین ما معرفی کنید؟ لیلا کوچکی هستم با اسم مستعار ندا ۳۴ ساله و متاهل ، اهل یکی از شهر های شمالی استان گیلان، رشته ی تحصیلی ام حسابداری می باشد . در حال حاضر فعالیت های هنری دیگه ای نیز دارم.

۲.علاقه شما به ادبیات از چه زمانی شروع شد؟ از کودکی علاقه زیادی به خواندن داستان داشتم و دوران نوجوانی در گوشه ای از اتاقم از خواندن رمان لذت می بردم و با داستان های خانم فهیمه رحیمی دوران بلوغم را پشت سر گذاشتم .
۳. از چه زمانی نوشتن برای شما جدی شد؟ سالهای هشتاد بود که تلویزیون برنامه ای از نویسنده کتاب هری پاتر رو پخش می کنه من تحت تاثیر نوع زندگی اون نویسنده قرار گرفتم و دلم خواست که نوشتن رو شروع کنم حتی برای مجله ی خانواده سبز که اشتراک داشتم یک داستان کوتاه برای مسابقه ای که گذاشته بودن فرستادم که در جواب نامه ، تشویقم کردند که به نوشتن با تمرین بیشتر ادامه بدم .
۴. نظر خانواده در مورد نوشتن شما چه بود؟ خانواده اوایل حس نوشتن در من رو جدی نمی گرفتند ولی با توجه به پافشاری های من ، اولین نوشته ام رو برای چاپ به یک انتشاراتی فرستادم که مورد تایید قرار گرفت و اولین رمان بلندم به اسم آرزوهای گمشده در سال ۹۴ به چاپ رساندم.
۵. نوشته هاتون در چه قالب هایی هستن؟ بلند می نوشتم تا اینکه با کارگاه داستان آشنایی پیدا کردم و از اون روز به بعد داستان کوتاه پست مدرن می نویسم .
۶. در بین نویسندگان بعد از انقلاب کدام را موفق می دانید؟ داستان های گلی ترقی رو مطالعه میکنم و فکر میکنم چون فمینیستی می نویسه بیشتر می پسندم.
۷. به نظر شما نویسندگی قابل یاد گرفتن یا ذاتی است ؟ بعضی ها ذاتا نوشتن رو بلد هستن و بعضی ها هم مثل من کم کم به مرور با خوندن کتاب های زیاد علاقه به نوشتن پیدا میکنن و می نویسن و قدم به قدم جلو می رن .
۸. مضامین و موضوعات نوشته های شما بیشتر چیست؟ نوشته های من بیشتر تلفیقی از حقیقت و تخیل هستش و بیشتر افکار فمینیستی ام در گوشه ای از داستان آشکار .
۹. آثار چه نویسندگانی را بیشتر مطالعه می کنید و در نوشتن تحت تاثیر کدام نویسنده هستید؟ از همه دست نویسنده های خارجی که کلاسیک داستان می نویسن داستان می خونم و گاهی نوشته های خانم گلی ترقی تاثیر زیادی در نوشته هایم داشته.
۱۰.به عنوان یه نویسنده جوان انتظار دارید در نویسندگی به چه افقی دست پیدا کنید؟ دوست دارم که هر روز نوشته هام بهتر بشه و شاید یه روزی بتونم در رده نویسنده های خوب قرار بگیرم و داستان هایی که می نویسم تبدیل به فیلم بشن.
۱۱. چه آثاری از شما به چاپ رسیده و در چه انجمن هایی شرکت می کنید و فعالیت دارید؟ رمان بلند اجتماعی عاشقانه آرزوهای گمشده و کتاب بعدی خاطرات شهدا به نام صف شکنان تخریبچی
در انجمن ادبی سمن کتابدارن شهرستان آستانه اشرفیه عضو هستم و عضو جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی هم می باشم .
۱۲. انجمن ها چه تاثیری بر نوشته های شما گذاشته است ؟ داستان هایی که در انجمن ها می خونم نظرات دیگران راجب داستانم باعث پیشبرد داستانم میشه.

  13 اردیبهشت 1399
  1 714

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران