» » کتاب معبر گمشده به همت مجمع پیشکسوتان تخریبچی اصفهان به نویسندگی حسینعلی محمدی جزی

  کتاب معبر گمشده به همت مجمع پیشکسوتان تخریبچی اصفهان به نویسندگی حسینعلی محمدی جزی

کتاب معبر گمشده به همت مجمع پیشکسوتان تخریبچی اصفهان به نویسندگی حسینعلی محمدی جزی

 

کتاب معبر گمشده به همت مجمع پیشکسوتان تخریبچی اصفهان به نویسندگی حسینعلی محمدی جزی

 کتاب «معبر گمشده» در قطع رقعی و در ۱۵۰ صفحه به چاپ رسیده، طراح جلد آن بابک صفری است و صفحه‌آرایی آن را محمدعلی ناصحی بر عهده داشته و گروه ویراستاری خط، کتاب را ویرایش کرده‌اند.
محمدی، نویسنده کتاب «معبر گمشده» در پاسخ به اینکه چقدر طول کشید تا خاطراتی را که به دستتان رسید، به کتاب تبدیل کنید، گفت: من بیش از دو سال بر روی این مجموعه کار کردم، نوع مصاحبه‌ها فنی نبود و بیشتر شرح حال راویان ثبت شده بود تا حوادث؛ به همین دلیل، خودم نیز مصاحبه‌هایی انجام دادم و بیش از هزار صفحه خواندم و چینش کردم، تا توانستم این کتاب را بنویسم.
وی تصریح کرد: در این کتاب، ۳۵ تا ۴۰ خاطره آمده و در هر خاطره، نام هر شهیدی که ذکر شده است، در پاورقی او را معرفی کرده‌ایم.
نویسنده کتاب «معبر گمشده» با اشاره به اینکه عملیات کربلای چهار یکی از جذاب‌ترین عملیات‌ها به‌ویژه برای ساختن فیلم است، افزود: خاطره‌ای که در این کتاب دوست دارم، در صفحات ۱۲۰ تا ۱۲۴ آمده و از سیدعبدالرسول اعتصامی است که در عملیات کربلای چهار حضور داشت و از اروندرود عبور کرد.
وی ادامه داد: نام کتاب قرار بود «شب‌های مهتابی» باشد، تا موضوع و خاطرات لو نرود، ولی دوستان نپذیرفتند و از میان اسامی که پیشنهاد شد، من این اسم را انتخاب کردم. «معبر گمشده» نام یکی از خاطراتی است که در والفجر یک اتفاق می‌افتد و شب عملیات، معبر گم می‌شود.
محمدی با اشاره به اینکه جای دوستان تخریب خالی است و بچه‌های تخریب اکنون در کنگره‌ای در دوکوهه هستند، گفت: این کتاب به خاطرات گردان تخریب لشکر ۱۴ امام حسین(ع) و نقش آنان در دفاع مقدس می‌پردازد.
  2 بهمن 1400
  957

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران