» » روایت تخریبچی دلاور دفاع مقدس علی ولی زاده از شهید بهزاد قبادی

  روایت تخریبچی دلاور دفاع مقدس علی ولی زاده از شهید بهزاد قبادی

عکس های شهید بهزاد قبادی
 
 
 
 

تخریب‌چی

تخریب‌چی نخست بر نفس خود، کنترل دارد. تخریب در تمام دنیا وجود دا‌رد ولی در دفاع مقدس ما حکایت چیزی دیگر است و یک تخریب‌چی بایستی یک ویژگی‌های شخصیتی داشته‌باشد. تخریب‌چی‌ها در جهان باید خلاقیت، سرعت‌عمل در کمترین زمان و جرأت ریسک داشته و شجاع باشند. ‌رزمندگان ما علاوه بر این‌ها باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته‌باشند؛ مثل اطاعت‌پذیری از رهبر‌ی، ولایت و نگاه جهادی و دینی به همه‌ی موضوعات. مانند علی عاصمی، بهزاد قبادی، مصطفی بهادری، علیرضا خیاط ویس رحیم بردبار، حسین کربلایی و علی ناظم‌پور و دیگر شهدای بزرگ تخریب که تا پای جان روی اصول خود ایستادند.

تخریب‌چی‌ها دارای یک شخصیت خاص بودند که این خصوصیت را دیگران ندارند یا کمتر دارند. در جنگ تحمیلی، تخریب‌چی‌ها به خاطر ویژگی کاری‌شان که دارا‌ی ریسک بالا و خطر همیشگی بود، به شهادت نزدیک‌تر بودند. این افراد به خودسازی و تعالی روحی بیشتری می‌پرداختند.

نیرو‌ها‌ی تخریب ما در جنگ تحمیلی بسیار شجاع بودند و انگیزه‌ی بی‌نظیری داشتند.‌ آن‌ها چه در غرب و چه در جنوب، چه در دشت و بیابان و چه در آب و دریا خوب عمل می‌کردند و همه را به حیرت وامی‌داشتند. نیروهای تخریب‌چی هم در ویژ‌گی‌های شخصی و هم در ویژگی‌های سیستمی برتری داشتند.آن‌ها نام خود را به عنوان نیرویی بی‌نظیر در سیستم و برنامه‌ریزی و شخصیت در تاریخ جنگ‌های جهان به ثبت رساندند.

بهزاد یکی از همین نیروهای موثر و شجاع تخریب بود. یکی از کارهای مهم بهزاد در طول جنگ این بود که مین‌های جدیدی را که در منطقه پیدا می‌کرد، به قرارگاه می‌آورد و موادشان را خارج  و آن را به طور کامل آنالیز می‌کرد.

نقشه‌های فنی و دقیق این مین‌ها را ترسیم می‌کرد. مکانیزم عمل، اجزا، عملکرد و نحوه‌ی خنثی‌سازی را می‌نوشت و به تمام یگان ها می‌داد.

 

راوی: علی ولی‌زاده
  20 مهر 1402
  407

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران