» » سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

  سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

 

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک
 

مجمع پیشکسوتان و رهروان شهدای تخریبچی کشور

 
 
 
 

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

 


 

 

باسمه تعالی 
سالروز بازگشت آزادگان جنگ تحمیلی به آغوش ملّت
ايستادگي و مقاومت حيرت‌انگيز خيل آزادگان عزيز در مقطع اسارت، نمادي از عمق شناخت و دامنه علايق ديني و انقلابي آنان براي دفاع از كيان اسلام و نظام و تبعيت از فرمان ولي فقيه زمان ، امام و مقتدايشان دارد، رويكردي آگاهانه و شجاعانه كه طعم مرارت‌هاوسختي‌هاي آن دوران رابرايشان شيرين و همواره آنرا منشاء حركت و تلاش براي مدافعان ارزشهاي اسلام ناب محمدي (ص) و آرمانهاي بلند انقلاب قرار داده است.
       26 مرداد سال 69 يک سال پس از ترک مخاصمه ايران و عراق و پس از پذيرش قطعنامه 598 شوراي امنيت سازمان ملل متحد توسط ايران، اسيران دوران مقاومت و ازخودگذشتگي پاي در خاک پاک ميهن نهادند و آزادگان سرافرازي شدند که امروز پس از گذشته 19 سال، لحظه لحظه زندگي آنان  الگوي نسل جوان کشور است . روز 26 مرداد سال 1369 ستاد رسيدگي به امور آزادگان به تبادل اسرا پرداخت و با مساعدت و همراهي ديگر دستگاه ها، تبادل حدود چهل هزار آزاده را با همين تعداد اسير عراقي انجام داد.

           سيم هاي خاردار،  ميدان هاي مين و ارتفاعات صعب العبور در بانه و مريوان، درياچه نمك، خرمشهر، آبادان، شلمچه، نفت شهر، جزاير مجنون، سه راه جفير، نهر جاسم، سوسنگرد، دهلاويه، بستان، تنگه چزابه، مهران ، دهلران و هويزه  واژه هاي آشنايي هستند كه زماني بهترين و خالص ترين انسان ها با آنها زندگي مي كردند.

           آنها كه فارغ از دنيا در جبهه هاي  جنوب و غرب، در سنگرها، آرپي چي به دست و بي سيم  بر دوش بر روي سيم هاي خاردار و ميدان هاي مين لغزيدند ، شهادت آرزويشان بود ، جانبازي را  مي آموختند و طعم تلخ اسارت را تجربه كردند. با ايمان راسخ خود در برابر همه فشارهاو شکنجه هاي جسمي و روحي دشمن پايداري کرده و روابط اجتماعي در اردوگاه را بر پايه اخلاق بنا نهاده  و از آزار مزدوران بعثي ، هراسي به دل راه ندادند.


           آزادگان در طول جنگ تحميلي عراق عليه ايران، پيام آوران انقلاب بودندو غريبانه و مظلومانه در ميان کينه توزي دشمنان و تلخ کامي دوران اسارت، صداي آزادي و استقلال وطن را سر دادند و در راه استقرار و تداوم نظام جمهوري اسلامي ايران تا پاي جان ايستادند. اين غيور مردان همان طور که در عرصه ميدان جنگ دليرانه از کيان خود دفاع کردند ، در هنگامه اسارت نيز صبورانه مقاومت ورزيدند. آن چه در اردوگاه هاي رژيم بعث عراق بر اسيران سرفراز ايران گذشت و صبر و استقامت مظلومانه که مبتني بر آموزه هاي اسلامي بود، جلوه عظيمي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي در تثبيت ارزش هاي متعالي ديني و ملي در ميان جوانان است و نمادي از درک و شعور ملتي بپا خاسته دربرابر تجاوز واستکبار .

           همه دوران اسارت و لحظه لحظه آن، سرشار از خاطرات و هر کدام سند افتخار دوران دفاع مقدس است. حال که اين اسوه هاي صبر و استقامت در ميان ما هستند ، بياييد به آنان عشق بورزيم و صبوري آنان را ارج نهيم. سخن گفتن از انسان‌هايي که شخصيتي با ابعاد گسترده‌ و متنوعي دارند ، مشکل است. به ويژه افرادي که بر اثر اخلاص در نيت و عمل، بخش پنهان زندگي‌شان بسيار گسترده‌تر از ظاهر آن است. مرحوم "علي اکبر ابوترابي فرد" از خيل اين بزرگواران است که نام وي براي آزادگان معناي خاصي دارد.

     رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار با هزاران تن از اقشار مختلف مردم در تاريخ 27 مرداد ماه 1377 در بخشي از سخنان خود كه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به ميهن اسلامى ايراد شد، فرمودند: " ايستادگى و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سالهاى سخت اسارت، ملت ايران را روسفيد و سربلند كرد و ما بازگشت پيروزمندانه آنان به ميهن اسلامى را حادثه‏اى مى‏دانيم كه دست قدرت الهى آن را رقم زد. بنا بر اين يكايك ملت ايران بايد اين خاطره و خاطرات شبيه آن را زنده نگهدارند و آنها را قدر بدانند."

      فراموش نکنيم با اخلاص‏ترين و ارزشمندترين فرزندان يك ملت، كسانى هستند كه در مواقع سختى، ايثار کرده و از آبروى كشور، استقلال و هويت ملى خويش دفاع مى‏كنند و اينها در ايران اسلامى، همان جوانان فداكارى هستند كه با ايستادگى در مقابل دشمن، براى ملت خود افتخار و سربلندى به ارمغان آوردند.

      هر كشور و ملتى كه چنين جوانانى داشته باشد، كشور و ملتى سرافراز خواهد بود؛ زيرا هيچ قدرت جهانى نمى‏تواند به او زور بگويد و يا سرنوشت او را به دست گيرد.

آزادگان سرافراز تخریبچی 
1- مرتضی حاج باقری

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

 


2- مصطفی اردیبهشت


سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

 

 

 نفر اول ایستاده از راست مصطفی اردیبهشت

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن بر تخریبچیان دفاع مقدس و مقاومت و مردم شهید پرور مبارک

 


3- عبدالله سمنانی

 

4- سعید نفر
5- جعفر ربیعی  جانشین تخریب لشکر 27 محمد رسول الله (ص)
6- حسین اسکندری تخریب قرارگاه کربلا
7- مجید مهرورز تخریب لشکر 10 سیدالشهدا (ع)
8- جمال صالحی تخریب لشکر 27 محمد رسول الله (ص)
9- محسن صادقی تخریب تیپ 72 محرم لرستان
10- مهدی بارانی تخریب لشکر 7 ولی عصر (عملیات بیت المقدس )
11- مصطفی بدخشان تخریب لشکر 7 ولی عصر (عملیات رمضان )
12- هادی شیرزاد نیل ساز تخریب لشکر 7 ولی عصر (عملیات کربلای 4 )
13- جعفر حیدریان تخریب لشکر 10 سیدالشهدا (ع)
14- مجید مطیعیان تخریب لشکر 10 سیدالشهدا (ع)

 


15- امیر ابراهیم بیگی تخریب لشکر 27 محمد رسول الله (ص) ( عملیات خیبر )
16- محمد رضا توجینی تخریب لشکر 27 محمد رسول الله (ص) 
17- محمد معصومی اردوگاه شهدای تخریب
18- مهدی محبی تخریب لشکر 27 محمد رسول الله (ص) 
19- رمضان خسروی از آستانه اشرفیه در عملیات والفجر 6 لشگر 25 کربلا
20- علی مرتضی عبدالرضائی از تنکابن در عملیات والفجر 10 لشگر 25 کربلا
21- هادی لغوی از تخریبچیان استان فارس
22- احمد رضا مداح از تخریبچیان استان فارس
23- شمس اله گرجی پور از تخریبچیان استان فارس
24- زنده یاد عبداله مقدس از تخریبچیان استان فارس

شهید عاصمی در دوره آموزشی پادگان امام حسین (ع) :
 "بعد از عملیات فتح المبین صدام یک سخنرانی کرده بود که هر کس یک نیروی تخریبچی که معبر می زند را اسیر کند تا پایان جنگ معاف است "
و این آرزو را به گور برد چرا که آزادگان تخریبچی ما هیچگاه هویت کاری خود را افشا نکردند .

لطفا ما را در شناسائی بیشتر و کامل تر دیگر آزادگان تخریبچی یاری دهید 
اسامی ، عکس ، خاطرات ، کتب ، محل اسارت ، مدت اسارت ، یگان خدمتی در زمان اسارت از مطالبی است که مورد توجه مخاطبین سایت معبر نور می باشد لطفا مطالب خود را به ایمیل ysiavash19@gmail.com ارسال  فرمائید یا علی 
  26 مرداد 1401
  99

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران