» » سی و سومین سالگرد شهادت تخریبچی شهید محمود قنبری گرامی باد

  سی و سومین سالگرد شهادت تخریبچی شهید محمود قنبری گرامی باد

سی و سومین سالگرد شهادت تخریبچی شهید محمود قنبری گرامی باد

 

سی و سومین سالگرد شهادت تخریبچی شهید محمود قنبری گرامی باد
 
زندگینامه شهید محمود قنبری فرمانده واحد تخریب لشکر امام حسین (ع)
شهید محمود قنبری  در سوم فروردین ماه سال  1343   در  خانواده  ای  مذهبی در روستای جولرستان از توابع شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود.او دوران کودکی خود را در دامان  مادر و مادر بزرگش  تحت سرپرستی  پدر ش سپری کردتا اینکه در سال 1349 روانه دبستانی در  همین روستا ( یازده دی جولرستان وحسین آباد)  شد  وبا ذوق وشوق دوران دبستان را سپری کرد . با توجه باینکه مدرسه راهنمائی در این محل وجود نداشت جهت ادامه تحصیل به روستای همجوار (یزدآباد)  رفته ، در مدرسه راهنمائی پانزده خرداد آن روستا ثبت نام نمود  و ادامه تحصیل داد  تا دوران تحصیل راهنمائی او به اتمام رسید.
سپس در سال 1358 راهی دبیرستان شدتا تحصیلات خود را در دبیرستان مینو فلاورجان ادامه دهد  . سال دوم دبیرستان را در رشته علوم انسانی ادامه داد تا اینکه در سال  1359  با تهاجم عراق به ایران جنگ تحمیلی  شروع شد  و او بر خود لازم دید که در جبهه ها  حضور داشته باشد. لذا  در دیماه  همان  سال تحصیل  را رها ، و از طریق بسیج  بمدت سه ماه به کردستان رفت.سپس برگشت ومدت کوتاهی به تحصیل پرداخت  لیکن  بخاطر دفاع از وطن  مجددا" به واحد سپاه پاسداران  زرین شهر مراجعه وترتیب اعزام خود را  در تیپ قمر بنی هاشم  فراهم نمود تا  مجددا" راهی جبهه ها شود.حدود پنج سال در تیپ قمر فعالیت کرد وتقریبا" در تعداد زیادی از  عملیات ها  شرکت می کرد،  او  در چند مرحله از عملیات های   طریق القدس ،  بیت المقدس، بدر، کربلا ، والفجر،  قدس، فتح  و عاشورا  شرکت داشت.  در طول این مدت چندین بار زخمی شد که در بیمارستانهای تهران،  مشهد،  شیراز واصفهان بستری شد  بدون اینکه پدر ومادر  واقوام از او اطلاعی داشته باشند. او ماهها به خانه نمی آمد هر وقت هم که میآمد چند روزی کوتاه   می ماند  ومجددا  به جبهه ها بر می گشت .
 پس از  پنج سال خدمت در جبهه ها ، دوباره   برای ادامه تحصیل برگشت اما نه در مدارس دولتی بلکه  شوق طلبه شدن  در سر داشت   با ذوقی که داشت به مدر سه امام صادق (ع) مراجعه نمود وثبت نام کرد مدت دوسال دروس حوزوی را پشت سرگذاشت تا اینکه  باصدور فرمان امام (ره) مبنی بر  اینکه حضور در جبهه ها واجب کفائی است،   ایشان دوباره از طریق لشکر مقدس امام حسین راهی جبهه ها شدو  در لشکر مقدس امام حسین (ع) با توجه به سوابقش  فرمانده واحد تخریب  شد وفداکاری های زیادی نمود  او تا ششماه بعد از قبولی قطعنامه شورای امنیت در مناطق جنگی حضور داشت وعملیات پاکسازی میادین مین را بعهده گرفت تا اینکه در دهم بهمن همان سال (1367) در حین پاکسازی وجمع آوری مینهای مناطق جنگی در حادثه ی دلخراش  انفجار مینها در منطقه دارخوئین خرمشهر بهمراه دونفر دیگر از همرزمانش به نامهای  شهید محمد رامفرد (معطریان) و شهید  مجید حیدریان  به سوی معبود خود شتافت. یادشان گرامیباد .
وصیت نامه طلبه شهید سردار تخریبچی محمود قنبری
قسمت مهمی از دین اسلام مبارزه با کفر و ستم و گرفتن حق مظلوم از ظالم است و نبردی که ما امروز داریم برای گرفتن حق مظلوم از ظالم می باشدکه امیدوارم روزی تمام ظالمان و استعمارگران نابود شوند و پرچم عدل اسلامی بر تمام جهان به اهتزاز در آید.
بسم ا... الرحمن الرحيم
ای کسانی که ایمان آورده اید آیا شما را راهنمایی کنم به تجارتی که از عذاب درد ناک نجاتتان دهد. به خدا و روسولش ایمان آورید  و فی سبیل الله بوسیله اموال وجانهایتان جهاد نمایید چرا که این کار برای شما بهتر است اگر بدانید .
با سلام بر امام زمان (عج) ونایب بر حقش امام خمینی و با درود بر روان پاک شهیدان اسلام ، درود بر پدران ومادرانی که پسران خود را همچون عباس ، علی اکبر و دختران خود را همچون زینب تربیت می کند.یعنی همان پیکاری که اسلام بر عهده آنها گذاشته وهمان تکلیفی که بر دوش پیامبران و امامان علیم السلام قرار گرفته بود.
قسمت مهمی از دین اسلام مبارزه  با کفر وستم وگرفتن حق مظلوم از ظالم می باشد و نبردی که ما امروز داریم برای گرفتن حق مظلوم از ظالم می باشد که امیدوارم روزی تمام ظالمان و استعمارگران نابود شوند و پرچم عدل اسلامی بر تمام  جهان به اهتزاز  در آید.
بنا بر این آنهایی که می گویند جنگ معنی ندارد خودشان بی معنا می باشد واطلاعی از اسلام ندارند.جنگ با صدام نبرد با کفر است . صدام از طرفی خون مظلوم عراق را می ریزد و از طرفی  با سرمایه آنها توپ  وتانک بدست می آورد و بر سر ملت مسلمان ما می ریزد.آیا این ظلم نیست ؟ مگر ظلم چه ویژگی هایی دارد . ای هموطنان عزیزم آنهایی که هنوز خوابیدید، بیدار شوید واندیشه نمایید.ببینید خائنین چه جنایاتی می کند وچه غوغایی در جهان علیه اسلام برپاست.
از خواب غفلت بیدار شوید و اندیشه نمایید ، و اکنون که حضرت امام خمینی قیام کرده است و پرچم اسلام را در دست دارد با او همکاری کنید و از اوحمایت نمایید. ای برادران مسلمان در همه جای جهان بپاخیزید و حق خود را از ظالمان بگیرید.چرا گذاشته اید استعمار گران غرب وشرق شما رابه زنجیر های اسارت خود کشند ، مگر نمی دانید که حضرت محمد (ص) فرمود هرکس بتواند وحق خود را از ظالمان نگیرد از امت من نیست .
آری زمان ، زمان آزمایش است .کجایند آنهایی که می گفتند ای کاش ما در قیام امام حسین (ع) شرکت داشتیم و کشته می شدیم ، اکنون این فرزند حسین (ع) و صحنه مبارزه علیه کفر ، مگر امام حسین (ع) برای چه شهید شد. آیا برای  ریاست ، مال و قدرت قیام نمود .خیر چنین نبود، بلکه او برای حفظ اسلام و آبروی اسلام جنگید . اسلام در معرض خطر کافران قرار داشت وریشه اسلام در حال قطع شدن بود. او برای نجات اسلام شهید گردید و خانوا ده اش هم به همین منظور اسیر کفار گردیدند.
  9 بهمن 1400
  154

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران