» » چهارمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مجید ابوالقاسمی گرامی باد

  چهارمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مجید ابوالقاسمی گرامی باد

چهارمین سالگرد شهادت  تخریبچی شهید مجید ابوالقاسمی گرامی باد

 

چهارمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مجید ابوالقاسمی گرامی باد
 

روایت شهرام نور صالحی از مجید ابوالقاسمی:

مجید آقا از رزمندگان خستگی ناپذیری بود که از درگیری های کردستان یعنی ستاد جنگهای نامنظم تفنگ بر دست گرفت و آشنایی من با مجید از تابستان سال 1361 پس از عملیان رمضان بود و تا امروز ارتباطی تنگاتنگ داشتیم . او از جمعی لشکر 19 فجر بود هرچند که از قبل در تیپ احمد این موسی، تیپ امام سجاد هم به عنوان تخریبچی انجام وظیفه میکرد.

در آن هنگام مسئولیت تخریب لشکر 19 فجر بر عهده ی دوست و  برادر عزیزم آسید مقداد حاج قاسمی  بود، مجید ابوالقاسمی به همراه تعدادی از نیروها تخریب لشکر به سوسنگرد برای پاکسازی میادین مین اعزام شده بودند.

 مجید ابوالقاسمی  متولد شهرستان فسا بود که از توابع استان فارس میباشد.

بسیار فردی خودکار و تابع فرماندهی بود با اینکه برای خود پهلوانی شیردل بود.

مجید در کارنامه خود علاوه بر رشادت ها، آلام جنگ را مانند دیگر جانبازان در وجود خود پنهان کرده بود.

از ترکش تا مشکلات ریوی و تنفسی ناشی از بمباران های شیمیایی دشمن بعثی و در آخر کار، انفجار مین قمقمه ای بود که چشمان اور را گرفت.

با این وجود همیشه با خنده و تمسخر به این آسیب ها نگاه میکرد. آخرین دیدار ما در همین چند هفته پیش بود که با هم برای چک آپ ریه و مشکلات تنفسی به بیمارستان ساسان رفتیم.

 شهید مجید ابوالقاسمی با اراده ای که داشت هیچگاه زمین گیر نشد و میتوانم قاطعانه بگویم، با توجه به مشکلات بینایی و حرکتی هیچگاه از پا ننشست و همیشه در حال باز کردن گره ای از گرفتاری های مردم خصوصاً رزمندگان بود.

شاید یکی از فعالان و افراد پیگیر در خصوص امور جانبازان تخریبچی در استان فارس بود. شهادت میدهم، برخی موارد بخاطر یک پرونده راهی تهران میشد و سعی بر آن داشت که آنرا به نتیجه  برساند.

روحش شاد به برکت صلواتی بر مجمد و آل محمد

  16 شهریور 1400
  25

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران