» » نهمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مرتضي کربلايي جعفر گرامی باد

  نهمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مرتضي کربلايي جعفر گرامی باد

نهمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مرتضي کربلايي جعفر گرامی باد

 

نهمین سالگرد شهادت تخریبچی شهید مرتضي کربلايي جعفر گرامی باد
 
 
 سردار مرتضي كربلايي جعفر از محققان برجسته علوم دفاعي كشور بود كه پس از سال ها تحمل درد و رنج ناشي از جراحات شيميايي ،  در بيمارستان بقية الله تهران به همرزمان شهيد خود پيوست .
سردار شهيد كربلايي جعفر در مدت خدمت در عرصه علوم و صنايع دفاعي كشور، دهها ابتكار از جمله تور نامريي استتار ، كفش ضد مين، جليقه ضد گلوله و ضد مين ، موشك هاي چند زمانه ضد زره از خود به يادگار گذاشت.
 سردار جلالي رييس سازمان پدافند غيرعامل در پيامی با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري كه «شهادت گل خشبو و معطري است كه جز دست برگزيدگان خداوند در ميان انسان‌ها بدان نمي‌رسد و جز مشام آنها آن را بو نمي‌كند» آمده است: شهادت رمز ماندگاري و هنر مردان بزرگي است كه در سايه آن ارزش‌هاي والاي الهي و انساني استمرار و حيات طيبه جامعه ديني تضمين مي‌گردد،‌ شهادت گوهر اسلام ناب يعني دميدن روح ايثار و ظلم ستيزي در كالبد انسان‌ها و ترجمان عزت و سربلندي مي‌باشد كه در هر عصري دروازه آن بر روي دلدادگان و انسان‌هاي والا گشوده مي شود.
اينجانب شهادت افتخارآميز سردار مرتضي كربلايي جعفر، محقق علوم دفاعي و عالم برجسته حوزه پدافند غيرعامل كه پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشي از جراحات شيميايي، به ياران شهيدش پيوست را به فرماندهي معظم كل قوا، همرزمان و خانواده اين شهيد بزرگوار تبريك و تسليت عرض مي‌كنم.
مطمئنا عروج ملكوتي اين سردار عزيز كه با تحمل درد و رنج جانبازي طي سال‌ها چون شمع فروزان به عشق انقلاب، امام (ره) و ولايت سوخت و در آستانه شهادت رئيس مذهب تشيع حضرت امام جعفرصادق(ع)، جرعه نوش گواراي شهادت شد در خاطره‌ها ثبت خواهد گرديد.
 بي‌شك آموختن از زندگي سراسر زيبايي كربلايي جعفر و الگوپذيري از آن تكليف بزرگي است كه بر دوش ما سنگيني خواهد كرد.

  16 شهریور 1400
  34

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران