» » يادنامه‌ي شهدای تخریب‌چی ارتش ، کتاب کد 121 به روایت گری جانباز و تخریبچی دلاور دفاع مقدس جناب سرهنگ شاپور شیردل (13)

  يادنامه‌ي شهدای تخریب‌چی ارتش ، کتاب کد 121 به روایت گری جانباز و تخریبچی دلاور دفاع مقدس جناب سرهنگ شاپور شیردل (13)

يادنامه‌ي شهدای تخریب‌چی ارتش ، کتاب کد 121 به روایت گری جانباز و تخریبچی دلاور دفاع مقدس جناب سرهنگ شاپور شیردل (13)

 

شرق بصره

 

   شهید مجید غلامی در سال 1347 در یکی از شهرهای خراسان متولد  شد و در خانواده‌ای مذهبی پرورش پیدا کرد. درکنار درس خواندن به پدرش در امورات کشاورزی کمک می‌کرد  و بعلت مشکلات زندگی موفق به ادامه تحصیل نشد.

    بنا به وظیفه عمومی که بر عهده داشت به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید. ( سال1362) سرباز خوب و مهربانی بود و به نماز و عبادت عشق می‌ورزید. منش و فرهنگ مهمانداری و ادبش، نشانه‌ی شخصیت خانوادگی او بود.

   معمولاً شب‌هایی که می‌رفتیم مأموریت چند سرباز هم به همراه خود می‌بردیم تا برای آوردن مین و سیم خاردار تا پای  کار، کمک‌مان کنند. کارشان این بود که وقتی  وسایل را آوردند دیگر کاری با آن‌ها نداشتیم و باید منطقه را ترک می‌کردند که هم شلوغ نباشد و هم اطرافمان خلوت شود. چون احتمال تلفات می‌دادیم. سرباز غلامی در شبی سراسر تلخ یعنی 18/1/63 همراه ما بود وقتی که کارمان را می‌خواستیم شروع کنیم، او هم برای کمک  و جمع‌آوری وسایل خنثی کردن مین به‌طرف‌مان آمد که شلیک تیر مستقیم، اول به پیشانی شیخ‌فرد اصابت کرد، بعد دستفرجن با انفجار مین جهنده والمرا، شیر محمدی، محمدی آئین و سرباز غلامی در کمتر از چند دقیقه پشت سر هم به شهادت رسیدند. من هم مجروح شدم. منطقه شرق بصره از مناطقی بود که اکیپ ما شهدای زیادی را در آن داده بود.

 
 
 
  برگرفته از کتاب  " کد 121 " به کوشش مهرنوش گرجی ، افتخار فرج و سیده نجات حسینی
  4 اسفند 1398
  50

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران