» » 68. بذر صنعت

  68. بذر صنعت

68. بذر صنعت

 


 
 
 

اصولاً کلاهدوز(1) معتقد به ایجاد ترقی و تحول در شئون مختلف سپاه بود. ذهن پویایی داشت و از سکون و سکوت گریزان بود. دوست داشت که هر روز در سپاه شاهد یک حرکت نوری باشد که نشانگر پیشرفت در جهت خودکفایی سپاه باشد. حال این خودکفایی چه در زمینه آموزشی و تعلیمات نظامی باشد و چه در جهت ساخت تسلیحات و وسایل نظامی.

او در این زمینه از رهنمودهای حضرت امام مایه گرفته بود که فرموده بودند: «برویم برای خودمان بسازیم» و بر این اساس تعدادی از نیروها را مأمور ساختن نارنجک کرده بود و وقتی که در جواب او گفته بودند «اکنون ما امکانات کافی نداریم تا سلاح بسازیم و اگر هم نیازمند اسلحه­ای شدیم، از ارتش می‌گیریم؛ چون ارتش هم مال این کشور است». پاسخ داده بود: «مقام ارتش به جای خود محترم است؛ ولیکن حساب سپاه جداست. ما تا وقتی که قدرت ساختن چیزی را داریم، چرا باید هی نامه نگاری کنیم؟»

او بذر صنعت و ساخت سلاح را در سپاه افشاند. زیرا بعدها تعدادی از برادران رشته شیمی را مأمور کرد تا "تی.ان.تی." بسازند و هم او بود که در تابستان 1358، طرح ساخت "آر.پی.جی." را تهیه کرد و مقدمات ساخت این سلاح را در سپاه فراهم آورد؛ آن هم با آن امکانات محدود.(2)

1. سردار شهید یوسف کلاهدوز.

2. پاسدار ولایت ص61.

 
 
 
 
 برگرفته از کتاب " فصل فکرت های نو " تخریبچی دلاور دفاع مقدس آقای دکتر احمد مومنی راد ( صفحه 73) 
  23 آبان 1401
  28

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران