» » روایت تخریبچی دلاور دفاع مقدس عباس سرخیلی از شهید علی اکبر علی پور فرمانده تخریب تیپ 72 محرم

  روایت تخریبچی دلاور دفاع مقدس عباس سرخیلی از شهید علی اکبر علی پور فرمانده تخریب تیپ 72 محرم

زندگینامه شهید علی اکبر علی پور فرمانده تخریب تیپ 72 محرم
 
 
 
 
 

 مشرحات

در امر آموزش نیروها اکبر بسیار پیگیر تهیه‌ی امکانات و لوازم مورد نیاز بود. همیشه در جلسات تنها درخواستش برای نیروهای تخریب اعتراض به کمبود امکانات بود. همه چیز را در نظر می‌گرفت؛ از لباس، محل استراحت، غذا تا ادوات و ابزار و حتی سرویس‌های بهداشتی.

محل آموزش تخریب باید یک منطقه باز و وسیع باشد. خط پدافندی ما پاسگاه زید بود، برای این‌که نیروهای تحت آموزش زیر آتش دشمن نباشند، محل آموزش را به 5 کیلومتری آبادان انتقال دادیم. در این منطقه که به مشرحات[1] مشهور و نزدیک پادگان شهید غیوراصلی است، تپه‌هایی وجود داشت که برای آموزش انفجارات این منطقه مناسب بود.

گاهی که اکبر نیروها را برای آموزش می‌برد، عده‌ای را آن‌جا دیده‌بود که سنگ‌های مرغوب‌تر را جدا می‌کنند و این کار سختی هم بود. به درخواست آن‌ها و برای آن‌که هم کمکی به این بندگان خدا شده‌باشد و هم نیروها آموزش لازم را ببینند، در محل‌هایی که سنگ‌های مرغوب‌تری داشت، مواد را کار می‌گذاشت.

 

راوی: عباس سرخیلی
[1]. پاسگاهی است در شمال منطقه‌ی عمومی شلمچه در غرب جاده اهواز -  خرمشهر که از محورهای هجوم اولیه‌ی عراق و از راه‌های دستیابی به جاده‌ی اهواز- خرمشهر همچنین یکی از محورهای عملیات بیت‌المقدس بوده است. پس از جنگ تحمیلی، شهدا عملیات رمضان توسط کمیته‌ی جست وجوی مفقودین در این منطقه کشف شد. یادمان شهدای گمنام این منطقه‌ی هر سال میزبان زایران راهیان نور است.(ویراستار)

 

 


برگرفته از کتاب " انتهای معبر " به کوشش افتخار فرج و سیده نجات حسینی صفحه 156

  27 شهریور 1401
  29

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران