» » جانباز شهید یاسر زندی جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

  جانباز شهید یاسر زندی جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا
هوالشهید
سردار شهید یاسر زندی در روز اول آذر 1343 در روستای کردیچال از توابع شهرستان کلاردشت در خانواده ای زحمتکش و کارگر بدنیا آمد و دوران خردسالی را در سایه محبت های پدر و مادر مهربانش در آنجا گذراند. از آنجایی که پدر برای تامین معاش مجبور به کار در چالوس شد لذا خانواده اش مهاجرت کرده و در آنجا مسکن گزیدند.

سردار شهید زندی در دوران تحصیلش از هوش و استعداد فوق العاده ای برخوردار بود و با موفقیت تمام دوران ابتدایی و راهنمایی را پشت سر گذاشت. در اوایل مقطع دبیرستان بود که با شور و شوق فراوان همگام با مردم مسلمان و انقلابی در حرکت ها و جنبش ها و تظاهرات پرشکوه شرکت داشت که سرانجام منجر به انقلاب نور شد.

مادر شهيد می گويد: از يک طرف «برای کسب علم و دانش خيلی ذوق و شوق داشت و رفتن به کلاس قرآن را خيلی دوست داشتند» و از طرف ديگر «برای بدست آوردن مخارج زندگی به همراه پدرش به کارگری (بنايی، نجاری، برق کشی) و گاهی به نانوايی می پرداخت».

سردار زندی در تابستان سال 1361 بعد از گذراندن دوره آموزشی در پادگان منجيل گيلان وارد گردان تخريب شد، و بعد در عمليات رمضان در پاکسازی ميادين مين نقش مهمی داشتند، و همچنین در عملیات های محرم، والفجر 4، بدر، خیبر، قدس و کربلای 4 با رشادت های خود حضور فعال و درخور توجهی داشتند.

شهید در تاریخ 3/2/1363 به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در همان سال نیز ازدواج نمود که حاصل آن، فرزند پسری بود که بعد از شهادتش به دنیا آمد.

از آنجایی که شهید دارای شجاعت، قدرت تحرک و تفکر بسیار بالایی بود، همچنین به لحاظ ابتکار عمل و تجارب ارزشمند وی در کارِ رَزمِ مین بطور عملی و ابراز رشادت ها و از خودگذشتگی هایی که در پاکسازی میادین مین و رفع موانع ایذائی و انفجار استحکامات و پل های ارتباطی و مواصلاتی دشمن از خود نشان داد، از سوی سردار شهید محمد رحیم بردبار بعنوان جانشین تخریب لشگر ویژه 25 کربلا انتخاب گردید و به انجام وظیفه پرداخت. 

سردار زندی بعد از مدتی به پشت جبهه بازگشت و بعنوان مربی آموزش تخريب بمنظور کادرسازی افراد در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و جبهه نبرد در پادگان المهدی (عج) چالوس مشغول شد، بطوریکه بسیاری از مربیان و دست اندرکاران تخریب لشگر ویژه 25 کربلا دست‌پروردگان این شهید گرانقدر هستند.

شهید در زمان حضورش در عقبه (پشت جبهه) علاوه بر تربیت نیروهای متبهر و متخصص مشغول به تهیه و تدوین کتب و جزوات تخصصی آموزش تخریب گشت تا دانش بدست آمده توسط خویش و همرزمانش را ثبت نموده و کیفیت آموزش به نیروها را در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزایش دهد.
سردار شهيد یاسر زندی چندين بار در جبهه های نبرد مورد اثابت ترکش قرار گرفت و در پادگان نيز در حين آموزش «برنامه مانور آموزشی در اردوگاه مرزن آباد» بر اثر انفجار مواد منفجره دست چپ خود را تقديم اسلام، انقلاب و امام (ره) نمود و از ناحيه چشم و گوش نيز دچار آسيب شديد شد، مادر شهيد می گويد: ... وقتی مجروح شد «قطع مچ دست» ديگران فکر می کردند ايشان ديگر به جبهه نمی رود، اما ايشان می گفت ما بايد برويم تا خدا اين اللّه اکبر را از ما نگيرد .
شهيد زمانيکه خبر شهادت فرمانده خود شهيد بردبار را شنيد، به سوی جبهه رهسپار شد و بعنوان یکی از فرماندهان ارشد تخريب در جبهه جنگ مشغول شد و به فرموده سردار مرتضی قربانی (فرمانده وقت لشکر ویژه 25 کربلا و فاتح فاو) «شهید یاسر زندی یکی از نیروهای مخلص، مؤمن، متدین، مدیر و مدبری بود که ابتکارات، خلاقیت و برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشت و زحمات زیادی کشید و تلفات سنگینی به دشمن وارد کرد و عزتی شد برای لشکر 25 کربلا و رزمندگان اسلام و استان مازندران».  سرانجام در عمليات کربلای 5 در حين انفجار پل ارتباطی که با خود مواد منفجره زيادی حمل می کرد بر اثر انفجار مواد منفجره به همراه هفت نفر از یاران صدیقش در شامگاه 21/10/1365 در پشت کانال پرورش ماهی عراق به شهادت رسيد و اثری از جسم مطهرش باقی نماند (پودر شد)، اما مقداری از لباسش و پلاک موجود وی در گلزار شهدای چالوس محل شفاعت مومنين است.
 
با تشکر از  دلاور تخریبچی برادر علی الیاسی

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 

ازراست بچپ  1شهید هادی رجب نسب2 الیاسی       3 شهید عبدالله فلاحتگر 4 سردارشهید یاسرزندی     5 شهید رمضانعلی دیوسالار
 

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 

جانباز شهید یاسر زندی  جانشین گردان تخریب لشگرویژه 25 کربلا

 


  3 مهر 1395
  2 187

  ویژه نامه ها

  لینک دوستان

  نظرسنجی

نظرشما در موردمحتوا و قالب بندی سایت معبر نور چیست؟


  اوقات شرعی

  یاد یاران